مجلات سلامتی

تاثیرات شگفت انگیز ال آرژنین برای افزایش قد و بدنسازی را بدانید

تاثیرات شگفت انگیز ال آرژنین برای افزایش قد و بدنسازی

اگر افزایش قد کودکانتان برای شما اهمیت دارد و یا می‌خواهید عملکردتان در بدنسازی را بالا ببرید نباید از تاثیر مکمل ال آرژنین برای افزایش قد و اثر آن روی بدنسازی غافل شوید. مصرف این مکمل می‌تواند روی هورمون‌های رشد کودکان تاثیر گذاشته و باعث رشد قوی و همچنین ذهنی کودکان شود. همچنین آرژنین روی فشار خون، تراکم استخوان و بهبود سیستم ایمنی بدن نیز تاثیر گذار باشد. بهتر است که از بهترین مارک ال آرژنین برای افزایش قد موجود در فروشگاه‌های معتبر استفاده کنید.

آیا کودکان مجاز به مصرف ال آرژنین هستند؟

کودکان مجاز به مصرف ال آرژنین هستند؟

به طور معمول تمامی والدین می‌خواهند کودکشان قد بلندی داشته باشد. این موضوع از طریق تغذیه سالم میسر می‌شود، چرا که تغذیه اصولی فاکتور مهمی در رشد قد کودکان است. همچنین می‌توان در کنار تغذیه، از مکمل‌هایی مانند مکمل ال آرژنین برای قد کودکان استفاده کنید. این مکمل علاوه بر رشد جسمی و قدی باعث سلامت ذهنی کودکان نیز می‌شود.
کلسیم یک ماده حیاتی و معدنی است که در رشد و تقویت بدن کودکان نقش مهمی را ایفا می‌کند. این ماده معدنی باعث استحکام هر چه بیش‌تر استخوان‌ها می‌شود. آرژنین ارتباط مستقیمی با استحکام استخوان داشته و خطر ابتلا به پوکی استخوان را در بزرگسالی کاهش می‌دهد. گرفتگی عضلات، بی‌خوابی، مشکلات مربوط به سلامت دندان‌ها، ناخن‌های ضعیف و شکننده همگی از علامت‌های کمبود کلسیم در کودکان است.
زینک یکی از مواد مغذی برای بدن به شمار می‌رود که بدن نمی‌تواند آن را تولید کند، از این رو می‌بایست زینک را از طریق مکمل‌های خوراکی به بدن برسانید. زینک علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن باعث رشد و تکامل کودک شما می‌شود. ال آرژنین نوعی اسید آمینه نیمه ضروری است که تاثیر شگرفی در روند رشد قد کودکان دارد.
این مکمل روی هورمون رشد تاثیر می‌گذارد و باعث افزایش قد کودک شما می‌شود. همچنین علاوه بر رابطه مستقیمی که مکمل ال آرژنین و افزایش قد دارد، این قرص می‌تواند سیستم ایمنی بدن را به نحو موثری تقویت کند.
ویتامین دی یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که به طور طبیعی در برخی از مواد غذایی وجود دارد. این ویتامین به رشد استخوان در کودکان کمک کرده و همچنین کمبود آن باعث نرمی استخوان در کودک می‌شود. تمامی این موارد در مکمل ال آرژنین برای قد کودکان وجود دارد‌.

تاثیر مکمل ال آرژنین برای بدنسازی

تاثیر مکمل ال آرژنین برای بدنسازی

یکی از دلایلی که مکمل ال آرژنین را محبوب کرده، افزایش جریان خون در بدن است. این‌ موضوع برای بدنسازان اهمیت بسیار زیادی دارد. آن‌ها می‌خواهند تا قبل از تمرین جریان‌ خون را افزایش دهند تا مواد غذایی با سرعت بیش‌تری به بدنشان برسد. البته به جز بدنسازان افرادی مانند مبتلایان به بیماری‌های جنسی، افراد مبتلا به بیماری‌های گرفتگی قلبی و عروقی نیز خواستار مصرف مکمل ال آرژنین هستند. از جمله تاثیرات این مکمل علاوه بر افزایش قد می‌توان به اثراتش روی بدنسازی اشاره کرد که به شرح زیر است:

 • کاهش فشار خون
 • کمک به کاهش وزن
 • افزایش تولید اسپرم
 • افزایش حجم عضلات
 • تحریک هورمون رشد
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بالا بردن سرعت ریکاوری بدن
 • کاهش خطر بیماری قلبی
 • بهبود عملکرد در ورزش بدنسازی
 • تاثیر مکمل ال آرژنین برای بدنسازی و ساخت عضله

مصرف این مکمل منجر به رشد عضلات می‌شود چرا که بدن شما برای تجزیه بیش‌تر پروتئین‌ها نیاز به آرژنین دارد. به عنوان مثال وقتی که حجم عضلاتتان به دلیل ورزش کردن بیش‌تر می‌شود، ال آرژنین به سلول‌های عضلانی پیامی ارسال می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند تا هورمون بیش‌تری ترشح کنند. این به معنی عضله سازی چند برابری است. همچنین مکمل آرژنین همانند مکمل آمینو اسید دارای اثر ترمیمی روی بافت‌های بدن بوده و با مصرف این مکمل مدت ریکاوری بدن کم می‌شود و حجم ماهیچه‌ها افزایش می‌یابد. به همین دلیل هم این مکمل یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های بدنسازی است.

مزایای مکمل ال آرژنین چیست؟

علاوه بر این‌که مکمل ال آرژنین باعث افزایش قد می‌شود، مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

 • تغذیه درمانی: مصرف ال آرژنین در ترکیب با اسید چرب امگا۳ و‌ نوکلئوتیدها در برابر عفونت و بهبود زخم‌های پس از جراحی مفید است‌.
 • تنظیم فشار خون و قند خون: اگر فشار خون نرمالی دارید، مکمل ال آرژنین می‌تواند به شما در حفظ آن کمک کند و باعث ارتقای عملکرد اندوتلیال سالم و عروق شود. اگر فشار خون شما تحت تاثیر نمک بالا و پایین می‌شود، مکمل ال آرژنین در این زمینه کمک شایانی می‌کند. این مکمل همچنین به متابولیسم مناسب گلوکز کمک کرده و بدن به راحتی از قندها برای تامین انرژی استفاده می‌کنند.در هنگام استفاده از  ال آرژنین می توان از مکمل انرژی زا برای جبران کاهش قند خون استفاده کرد.
 • اختلال در نعوظ: ال آرژنین از طریق تقویت اسید نیتریک می‌تواند عضلات اطراف رگ‌های خونی آلت تناسلی را شل کرده و باعث منبسط شدن رگ‌های خونی آن می‌شود. این‌کار جریان خون را افزایش می دهد. به همین دلیل هم از ال آرژنین برای آقایانی که به اختلال نعوظ مبتلا هستند، استفاده می‌شود. چرا که سطح ال آرژنین و ال سیترولین این افراد کم‌تر از افراد عادی است‌.

عوارض مصرف ال آرژنین برای افزایش قد چیست؟

با وجود این‌که مکمل ال آرژنین و افزایش قد می‌تواند رابطه مستقیم داشته باشند و مصرف آن برای کودکان باعث افزایش قد آن‌ها می‌شود، می‌بایست در مصرف آن نهایت دقت را داشته باشید و به عوارض آن نیز توجه کنید.‌ عوارض این مکمل به شرح زیر است:

حالت تهوع، درد معده و اسهال

این‌ حالت‌ها از جمله علائم گوارشی هستند که ممکن است با خوردن ال آرژنین به آن دچار شوید. معمولا زمانی که ال آرژنین مصرف می‌کنید، اسید معده بیش از حد ترشح می‌شود و سوزش سر دل بوجود می‌آید. همچنین ممکن است زخم معده بدتر شده و مشکلات گوارشی که داشتید، از قبل بیش‌تر شود. در صورتی که مصرف این مکمل به مقدار مورد نیاز بدن باشد، به این‌عوارض دچار نمی‌شوید.

واکنش آلرژیک

در برخی مواقع ممکن است بعضی از افراد به مصرف ال آرژنین واکنش آلرژیک نشان دهند. در این حالت مشکلات تنفسی یا گوارشی رخ می‌دهد. افرادی که به بیماری آسم مبتلا هستند بهتر است از مصرف این مکمل خودداری کنند. چرا که پس از مصرف ریه‌ها واکنش شدیدتری نشان می‌دهند.

کاهش فشار خون در بدن

یکی دیگر از عوارض مصرف ال آرژنین افت فشار خون در بدن است. چرا که ال آرژنین در تحریک ساخت اسید نیتریک نقش دارد و این ماده نیز باعث تسهیل جریان خون در بدن می‌شود. اگر در کنار مکمل ال آرژنین از سایر داروهای کاهنده فشار خون استفاده می‌کنید، ممکن است به یکباره فشار خونتان کاهش یابد. کاهش حساسیت به انسولین هم از دیگر عوارض ال آرژنین محسوب می‌شود. البته این مشکلات زمانی پیش می‌آید که دوز مصرفی مکمل بالا باشد.

افزایش احتمال بروز نقرس در بدن

مصرف زیاد آرژنین باعث تبدیل آمونیوم که یک ماده سمی است به اوره شده تا از طریق کلیه‌ها دفع شود. با این اتفاق احتمال بروز نقرس بالاتر می‌رود. نقرس نوعی بیماری است که مفاصل را تحت تاثیر قرار داده و باعث درد و التهاب می‌شود.
همچنین سردرد، التهاب مجاری تنفسی، ناهنجاری‌های خونی و تشدید علائم مبتلایان به تبخال نیز از دیگر عوارض مصرف بی‌رویه ال آرژنین است.

موارد منع مصرف ال آرژنین

عوارض ال آرژنین

بهتر است افراد زیر از مصرف ال آرژنین پرهیز کنند:

 • کسانی که دچار حمله قلبی شده‌اند.
 • مبتلایان به آلرژی و آسم
 • افراد مبتلا به تبخال یا تبخال تناسلی

تداخل های دارویی مکمل ال آرژنین

داروهای زیر با مکمل آرژنین تداخل دارند و نباید آن‌ها را با هم مصرف کرد:

 • داروها و گیاهان ضد انعقاد خون باعث کاهش لخته خون شده و احتمال خطر افزایش خونریزی بوجود می‌آید.
 • مکمل‌ها و داروهای فشار خون نیز باعث تداخل دارویی با ال آرژنین می‌شوند. چرا که ال آرژنین فشار خون را پایین می‌آورد و استفاده همزمان با این داروها با مکمل باعث کاهش بیش از حد فشار خون می‌شوند.
 • داروهای دیابتی نیز با ال آرژنین تداخل دارند. ال آرژنین سطح قند خون را کاهش می‌دهد. در این زمان اگر از قرص دیابت هم استفاده کنید، می‌بایست دوز داروها عوض شوند چرا که ممکن است قند خون تا حد خیلی زیادی کاهش یابد.
 • داروی قلبی مانند ایزوپروترنول هم با ال آرژنین تداخل دارد و فشار خون را به حد خیلی زیادی کاهش می‌دهد.
 • نیترات‌ها نیز برای کاهش درد قفسه سینه به کار می‌روند. مصرف آن‌ها با ال آرژنین ممکن است باعث کاهش بیش از اندازه فشار خون شود‌.

طریقه مصرف ال آرژنین

می‌توان گفت دوز استاندارد و طریقه مصرف ال آرژنین برای افزایش قد به صورت دقیقی وجود ندارد. افراد با شرایط متفاوت بدنی می‌بایست دوز متفاوتی را مصرف کنند. یکی از دوزهای رایج این است که ۲ تا ۳ گرم مکمل را به صورت سه بار در روز مصرف کنید. البته دستورالعمل پزشک را می‌بایست برای مصرف جدی بگیرید. اگر ورزشکار هستید و از این مکمل برای بدنسازی استفاده می‌کنید، بهتر است ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از تمرین اغلب در قالب نوشیدنی میل کنید. به طور کلی آمینواسیدها را بهتر است با معده خالی مصرف کرده تا تاثیر بیش‌تری داشته باشند.

خرید مکمل ال آرژنین برای افزایش قد

مکمل ال آرژنین یکی از مکمل‌های بدنسازی است که روی هورمون رشد و افزایش قد کودکان نیز تاثیر دارد. این مکمل جریان خون را افزایش داده و شما می‌توانید قبل از تمرین بدنسازی آن را مصرف کنید. همچنین مکمل ال آرژنین و افزایش قد رابطه موازی دارند.

با مصرف این مکمل برای کودکان می‌توانید شاهد رشد قدی و همچنین ذهنی کودکان شوید. البته نباید این مکمل را به صورت سرخود مصرف کنید، بلکه می‌بایست عمل به توصیه پزشک را در دستور کار خود قرار دهید. چرا که در غیر این صورت عوارضی مانند کاهش شدید فشار خون، کاهش غیر اصولی قند خون یا مشکلات گوارشی گریبان شما را بگیرد. همچنین کیفیت بالای مکمل ال آرژنین نیز اهمیت زیادی در جلوگیری از عوارض احتمالی دارد‌. از این رو توصیه می‌شود که برای اطمینان بیش‌تر آن‌ را از فروشگاه معتبری همچون پژمان مکمل تهیه کنید‌.

امتیاز دهید post

درباره پژمان جاهدان

پژمان جاهدان متولد 20 دی 1373 می باشد که دارای تحصیلات دانشگاهی با مدرک لیسانس تربیت بدنی است. وی با 20 سال سابقه درخشان در زمینه ورزش حرفه ای فعالیت دارد. آقای جاهدان از سال 96 فعالیت خود را در فروش مکمل شروع کرده و تخصص او در حوزه مکمل های ورزشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *