مجلات سلامتی

تاثیر چشم گیر مکمل فیبر برای لاغری چگونه است؟

مکمل فیبر برای لاغری

مکمل لاغری فیبر یکی از داروهای ضروری است که می‌بایست در کنار ورزش بدنسازی آن را مصرف کنید. چرا که این مکمل روی ترشح هورمون‌های سیری و گرسنگی تاثیر می‌گذارد. از این رو مکمل فیبر برای لاغری خیلی مفید است. در صورتی که مصرف این مکمل را در برنامه غذایی خود قرار دهید، می‌توانید عملکرد سیستم ایمنی بدن خود را بالا برده و کم‌تر به بیماری‌ها دچار شوید. به همین دلیل هم با قدرت بیش‌تری می‌توانید به تمرینات بدنسازی خود ادامه دهید. برای تهیه این محصول می‌بایست به برند، قیمت و طریقه مصرف آن‌ توجه داشته باشید‌.

مکمل فیبر چیست؟

فیبر نوعی کربوهیدرات محسوب می‌شود. فیلرها پلی ساکاریدهای ذخیره‌های و ساختاری گیاهان هستند. آنزیمی که این فیبرها را در بدن تجزیه کند، وجود ندارد. به همین دلیل هم بدن نمی‌تواند فیبرها را بشکند و به انرژی مورد نیازش تبدیل کند، اما وجود فیبرها برای بدن و دستگاه گوارش لازم و ضروری هستند. فیبرهای خوراکی در دو دسته محلول در آب و نامحلول تقسیم می‌شوند. فیبر محلول در آب به راحتی حل شده در صورتی که فیبر نامحلول به صورت حل نشده از بدن خارج می‌شود. مصرف هر دو نوع این فیبرها برای بدن امری ضروری است. فیبرها در سبزیجات و حبوبات وجود دارند. در صورت عدم مصرف این مواد طبیعی، مکمل فیبر می‌تواند کمبود فیبر را در بدن جبران کند.

تاثیر مکمل فیبر برای لاغری تا چه اندازه است؟

تاثیر مکمل فیبر برای لاغری

اصلی‌ترین کاربرد مکمل فیبر برای لاغری و کاهش وزن است‌. با توجه به تحقیقات انجام شده، فیبرهای محلول بیش‌تر از فیبرهای نامحلول باعث کاهش وزن می‌شوند. مکانیسم پودر فیبر لاغری برای کم کردن وزن به این صورت است که با تاثیر روی هورمون‌ها، اشتها را کاهش می‌دهد. در واقع این مکمل روی هورمون اشتها به نام گرلین تاثیر می‌گذارد و ترشح آن را کاهش می‌دهد. از طرفی مکمل فیبر برای لاغری می‌تواند ترشح هورمون سیری ppy را افزایش دهد. از این رو اشتهای شما به شدت کاهش می‌یابد، به همین دلیل شما غذای کم‌تری مصرف کرده و وزنتان کم می‌شود. البته دقت داشته باشید که تنها مصرف این مکمل نمی‌تواند وزنتان را کاهش دهد، بلکه می‌بایست در کنار آن رژیم غذایی سالم داشته و ورزش‌ را در برنامه زندگی‌ خود قرار دهید.

از طرفی، فیبرهای نامحلول آب را در خود نگه می‌دارند؛ بنابراین با خوردن آن‌ها احساس سیری می‌کنید. می‌توان گفت دو نوع فیبر محلول و نامحلول می‌توانند باعث کاهش وزن شوند. مکمل فیبر مانند مکمل آمینو اسید که مقدار مصرف آن برای افراد متفاوت است به لاغری کمک می کند.  فیبرهای نامحلول حجم مدفوع را افزایش می‌دهند و در واقع این قرص، بهترین مکمل فیبر برای یبوست نیز شناخته می‌شود‌. به طور کلی مکمل فیبر برای لاغری می‌تواند سلامت دستگاه گوارش را تضمین کند. شما می‌توانید با خوردن مکمل فیبر از مشکلات و بیماری‌هایی مانند سرطان روده نیز جلوگیری کنید. همچنین مکمل فیبر باعث تسهیل حرکات روده کوچک شده و باعث هضم بهتر غذا و سلامتی دستگاه گوارش می‌شود. فیبرهای محلول به مولکول‌های کلسترول می‌چسبند به همین دلیل هم از جذب آن‌ها در خون جلوگیری می‌کنند. مکمل فیبر می‌تواند سطح قند خون را تنظیم کند. این مکمل ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی دارند که انرژی را افزایش می‌دهند.

طریقه مصرف پودر فیبر برای لاغری

طریقه مصرف پودر فیبر برای لاغری

مصرف مواد غذایی فیبردار باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود. چرا که این مواد حجم زیاد و کالری کمی دارند. مصرف بیش از اندازه مواد غذایی فیبردار یا مکمل فیبر اصلا مناسب نیست.‌چرا که می‌تواند باعث خشکی بیش از حد دستگاه گوارش شود و جذب مواد مغذی را با مشکل مواجه می‌کند. از این جهت هم باید در مصرف مکمل فیبر جوانب احتیاط را رعایت کنید. این مکمل هم برای افراد عادی و هم ورزشکاران قابل استفاده است. زمان مصرف و دوز مصرفی این‌ مکمل برای هر شخص متفاوت بوده و با توجه به شرایط بدنی و برنامه تمرینی تعیین می‌شود. مکمل لاغری فیبر هم به صورت پودرهای طعم‌دار و هم به صورت قرص قابل استفاده است. شما می‌توانید دوز مناسب خود را با کمی آب مخلوط کرده و میل نمایید.

اگر ورزشکار هستید، بهتر است که این مکمل را بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت قبل از غذا مصرف کنید. دوز و طریقه مصرف پودر فیبر این مکمل به این صورت است که همه افراد می‌توانند یک پیمانه پودر مکمل در ۲۵۰ میلی‌لیتر آب حل کرده و مصرف کنند. این دستور العمل می‌تواند با توجه به برنامه تمرینی شما تغییر کند‌. مکمل را حتما می‌بایست قبل از غذا مصرف کنید چرا که کارکرد اصلی مکمل فیبر برای لاغری و کاهش اشتهاست‌. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که فیبر می‌تواند جذب برخی داروها را مختل کند.

خواص مکمل فیبر در بدنسازی

مکمل فیبر تاثیر بسزایی در بدنسازی دارد که به برخی از آن‌ها در زیر اشاره شده است:

کمک به کاهش وزن

مکمل فیبر از دو جهت در کاهش وزن موثر است. این مکمل باعث افزایش حجم وعده غذایی و کند کردن سرعت هضم غذا می‌شود. زمانی که شما مکمل فیبر می‌خورید، حجم زیادی از معده شما اشغال شده و غذای کم‌تری مصرف می‌کنید و احساس سیری بیش‌تری دارید. در این‌حالت سیگنال‌های سیری به مغزتان فرستاده می‌شود. از این رو سریع‌تر وزن کم می‌کنید.

رشد عضلات در بدنسازی

به دلیل این‌که سرعت هضم غذا کاهش می‌یابد، در طول تمرینات گلیکوژن بیش‌تری در اختیار عضلات شما قرار می‌گیرد. دیگر نیازی نیست کربوهیدرات‌های مضر مصرف کنید. البته فراموش نکنید که عضلات به غیر از پروتئین، به کربوهیدرات نیاز دارد. به همین دلیل بهترین مکمل فیبر می‌تواند در بدنسازی رشد عضلات را سرعت بخشد.

کنترل قند خون

یکی دیگر از مزیت‌هایی این مکمل دارد، افزایش حساسیت به انسولین و کنترل گلوکز خون است. یک‌ وعده غذایی که فیبر بالایی دارد، می‌تواند ورود موادی مانند گلوکز را به داخل خون کنترل کند. زمانی که گلوکز خون کم شود، این امکان برای انسولین بوجود می‌آید تا بتواند به صورت موثری آن را توزیع کند. همچنین علاوه بر آن، پانکراس دیگر نیازی ندارد که انسولین توزیع کند. با این مکمل، هنگام ورزش بدنسازی می‌توانید سطح قند خون را در حالت نرمال قرار دهید.

افزایش باکتری مفید

باکتری‌های مفید روده انسان از فیبر تغذیه می‌کنند. افزایش این باکتری‌ها باعث بالا رفتن سیستم ایمنی و کاهش التهاب در بدن می‌شود. سیستم ایمنی بالا می‌تواند از احتمال ابتلا شدن ورزشکاران به انواع بیماری‌ها جلوگیری کند. از این جهت شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی به ادامه تمرینات بدنسازی خود بپردازید.

فرق مکمل فیبر ایرانی و خارجی

شاید شما هم این‌گونه تصور کنید که مکمل‌های فیبر خارجی بهتر از نوع ایرانی آن است. در صورتی که چنین نیست. هنگام تهیه بهترین قرص فیبر برای لاغری می‌بایست معیارهای متفاوتی را در نظر بگیرید. چرا که صرفا خارجی بودن یک محصول نشان دهنده کیفیت بالای آن نیست. همچنین ایرانی بودن مکمل فیبر این را نشان نمی‌هد که کیفیت مطلوبی ندارد. از طرفی در کنار مکمل فیبر استفاده از بهترین مولتی ویتامین برای ورزشکاران می تواند لاغری را تسریع ببخشد.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های مکمل فیبر لاغری ایرانی این است که قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد. گاهی اوقات حتی این مکمل تاثیر بیش‌تری نسبت به نوع خارجی آن می‌گذارد. همچنین این مکمل‌ها به دلیل ایرانی بودنشان به راحتی در داروخانه‌های مختلف قابل دسترس هستند. توجه داشته باشید که هر دو مکمل فیبر خارجی و ایرانی می‌تواند در بهبود عملکرد شما در بدنسازی تاثیر بسزایی داشته باشد.

مکمل فیبر و تاثیرات آن در بدن

وجود فیبر در وعده‌های غذایی باعث می‌شود که اشتهای شما کم شده و هضم غذا دیرتر انجام شود. از این رو با مکمل فیبر می‌توانید خیلی سریع‌تر وزن کم کنید. همچنین این مکمل می‌تواند باعث کنترل قند خون، افزایش باکتری‌های مفید روده و چربی‌سوزی شود.‌ ایرانی یا خارجی بودن مکمل لاغری فیبر هیچ نقشی در تاثیر گذاری آن ندارد. مکمل ایرانی فیبر به راحتی در دسترس است و قیمت پایین‌تری دارد‌. بهتر است برای اطمینان بیش‌تر آن را از فروشگاه‌های معتبر یا داروخانه‌ها تهیه کنید.

1 دیدگاه در “تاثیر چشم گیر مکمل فیبر برای لاغری چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *